Празничните декорации на семејството Обама за нивниот последен Божиќ во Белата куќа
Почетна » Новости » Занимливости » Празничните декорации на семејството Обама за нивниот последен Божиќ во Белата куќа

Празничните декорации на семејството Обама за нивниот последен Божиќ во Белата куќа

Семејството Обама за последен пат ќе го слави Божиќ во Белата куќа. По тој повод, домот на првото семејство на САД беше украсен со прекрасни новогодишни декорации, кои внесоа празничен дух и ведрина.

Темата за оваа година е „The Gift of the Holidays“ или „Подарокот на празниците“.

Елки, блескави лампиони, снешковци, подароци, панделки, огромна верзија на нивните семејни кучиња Сани и Бо... Ѕирнете како ќе изгледа Белата куќа за време на празниците.

Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ

92 волонтери од 33 сојузни американски држави се погрижиле за украсувањето.

Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ

Мишел Обама ги покажа декорациите во Белата куќа на свеченоста на која беа поканети семејствата на воени лица.

Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ Белата куќа за Божиќ

Претседателскиот мандат на Барак завршува на 20 јануари, кога на негово место ќе дојде Доналд Трамп.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.