Празнична магија во „Frozen“: Ана и Елза пеат во забавно Дизни видео
Почетна » Новости » Занимливости » Празнична магија во „Frozen“: Ана и Елза пеат во забавно Дизни видео

Празнична магија во „Frozen“: Ана и Елза пеат во забавно Дизни видео

За неколку дена, во киносалите ќе започне да се прикажува кратко продолжение на дизниевиот хит „Frozen“. За да ја разгори љубопитноста на обожавателите, филмската екипа објави ново видео од „Olaf’s Frozen Adventure“.

Празнична магија владее во замокот на Ана и Елза, додека тие се подготвуваат да го прослават Божиќ со своите сограѓани.

Во вториот дел од видеото, снешкото Олаф се обидува да ги пронајде најдобрите празнични традиции.

Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure

21-минутното продолжение ќе биде прикажувано на кино пред анимираниот филм „Coco“.

Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure

Првото кратко продолжение насловено „Frozen Fever“ беше објавено во 2015 година.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9314 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?