Празнична магија во „Frozen“: Ана и Елза пеат во забавно Дизни видео
Почетна » Новости » Занимливости » Празнична магија во „Frozen“: Ана и Елза пеат во забавно Дизни видео

Празнична магија во „Frozen“: Ана и Елза пеат во забавно Дизни видео

За неколку дена, во киносалите ќе започне да се прикажува кратко продолжение на дизниевиот хит „Frozen“. За да ја разгори љубопитноста на обожавателите, филмската екипа објави ново видео од „Olaf’s Frozen Adventure“.

Празнична магија владее во замокот на Ана и Елза, додека тие се подготвуваат да го прослават Божиќ со своите сограѓани.

Во вториот дел од видеото, снешкото Олаф се обидува да ги пронајде најдобрите празнични традиции.

Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure

21-минутното продолжение ќе биде прикажувано на кино пред анимираниот филм „Coco“.

Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure Olaf's Frozen Adventure

Првото кратко продолжение насловено „Frozen Fever“ беше објавено во 2015 година.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.