Почина Бу, најслаткото куче на светот, од „скршено срце“ по смртта на неговиот пријател Бади
Почетна » Новости » Занимливости » Почина Бу, најслаткото куче на светот, од „скршено срце“ по смртта на неговиот пријател Бади

Почина Бу, најслаткото куче на светот, од „скршено срце“ по смртта на неговиот пријател Бади

Милиони го обожаваа, на милиони им мамеше насмевки со неодоливите фотографии... но, патувањето на Бу на Земјата дојде до својот крај.

Најслаткото куче на светот, кое имаше над 16 милиони фанови на Facebook, не е повеќе меѓу нас.

Бу

Преку емотивна порака, сопствениците открија дека најпознатиот померанец почина од „скршено срце“ по смртта на неговиот пријател Бади.

„Накратко откако Бади почина, Бу покажа знаци на проблеми со срцето. Мислиме дека неговото срце буквално се скрши откако Бади нè напушти. Тој остана со нас нешто повеќе од една година. Но, изгледаше дека дојде неговото време и сигурни сме дека најсреќниот момент за нив беше кога се сретнаа во рајот“ – пишува во објавата на Facebook.

Погледнете фотографии од Бу, како и од неговиот другар Бади:

Бу Бу Бу Бу Бу Бу Бу Бу Бу Бу

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.