Позитивни трансформации: Луѓе кои значително си го промениле изгледот на подобро
Почетна » Новости » Занимливости » Позитивни трансформации: Луѓе кои значително си го промениле изгледот на подобро

Позитивни трансформации: Луѓе кои значително си го промениле изгледот на подобро

Инспирирани од приказната за грдото пајче, корисниците на социјалната мрежа Reddit имаат создадено посебно виртуелно катче за споделување на физички трансформации.

Погледнете неколку од лицата кои се гордеат со промената:

„Изгубив 50 килограми во 18 месеци поради повреда од рагби.“

Трансформации

„Мошне пораснав од 17 до 21 година.“

Трансформации

„12-годишната јас vs. 22-годишната јас.“

Трансформации

„4 години помеѓу фотографиите. Порано навистина не ми се допаѓаше како изгледав, но малку по малку започнав да се третирам себеси подобро и ја немав забележано разликата сè додека не ја видов вака.“

Трансформации

„17-23. Никој повеќе не ме нарекува Бибер.“

Трансформации

„11-21 татко ми порано ме нарекуваше грдата Бети, а јас го примав тоа како комплимент.“

Трансформации

„Не изгледам како да сум истата личност. 17 до 22.“

Трансформации

„19 до 21.“

Трансформации

„Сакам да мислам дека изминативе 9 години биле добри кон мене. 15-24.“

Трансформации

„12 до 20, ветувам дека отсекогаш сум била девојка.“

Трансформации

-100 килограми

Трансформации

„13 и 30. Порано ме исмејуваа затоа што програмирав. Сега ме плаќаат за тоа.“

Трансформации

„Што може да направи шминка, самодоверба и труд во 10 години за две грди близначки.“

Трансформации

„Мислам 16 до 21.“

Трансформации

„Рани 20-ти години до вчера на 30.“

Трансформации

„Од 17 до 22. Косата повеќе не ми изгледа како лоша перика.“

Трансформации

„Моето момче не изгледа како истата личност (16 до 21).“

Трансформации

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4923 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.