Победничките фотографии од National Geographic Travel Photo 2019
Почетна » Новости » Занимливости » Победничките фотографии од National Geographic Travel Photo 2019

Победничките фотографии од National Geographic Travel Photo 2019

Илјадници професионални фотографи и аматери од целиот свет зедоа учество во овогодишниот натпревар National Geographic Travel Photo.

Магични фотографии кои го прикажуваат животот на Земјата се натпреваруваа во три категории – Луѓе, Градови и Природа.

Добитник на Главната награда е Чу Вејмин, кој победи со фотографијата „Greenlandic Winter“. На бајковитата фотографија е прикажано рибарско село во Западен Гренланд.

Главен победник и добитник на првото место во категорија Градови

Победници на Nat Geo Traveler

Градови (2 место)

Победници на Nat Geo Traveler

Градови (3 место)

Победници на Nat Geo Traveler

Природа (1 место)

Победници на Nat Geo Traveler

Природа (2 место)

Победници на Nat Geo Traveler

Природа (3 место)

Победници на Nat Geo Traveler

Луѓе (1 место)

Победници на Nat Geo Traveler

Луѓе (2 место)

Победници на Nat Geo Traveler

Луѓе (3 место)

Победници на Nat Geo Traveler

Победници според публиката

Победници на Nat Geo Traveler Победници на Nat Geo Traveler Победници на Nat Geo Traveler

Други фотографии кои се истакнаа

Победници на Nat Geo Traveler Победници на Nat Geo Traveler

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9313 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?