Официјални фотографии од малиот принц Луи по повод неговиот прв роденден
Почетна » Новости » Занимливости » Официјални фотографии од малиот принц Луи по повод неговиот прв роденден

Официјални фотографии од малиот принц Луи по повод неговиот прв роденден

Малиот принц Луи денес наполни една година. По тој повод, британското кралско семејство сподели официјални портрети од слаткото момче.

Фотографиите од синот на принцот Вилијам и војвотката Кетрин беа објавени на Twitter профилот на Кенсингтонската палата.

Принцот Луи

Фотографиите од малиот принц биле направени од Кетрин во нивниот дом во Норфолк на почетокот од овој месец.

Принцот Луи Принцот Луи

Луи е третото дете на Кетрин и Вилијам. Тие се родители и на 5-годишниот принц Џорџ и 3-годишната принцеза Шарлот.

Принцот Луи Принцот Луи

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4762 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?