Отмени и префинети: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон
Почетна » Новости » Занимливости » Отмени и префинети: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон

Отмени и префинети: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон

Меган Маркл и војвотката Кетрин ги придружуваа принцовите Хари и Вилијам на церемонија во Лондон по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот.

Двата кралски парови зрачеа со елеганција и префинетост додека се упатуваа во Вестминистерската катедрала.

Меган блесна во бело палто од Аманда Вејкли и соодветна беретка, додека бремената војвотка се појави во тегет креација од луксузниот бренд Beulah London.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

На церемонијата присуствуваше и кралицата Елизабета II.

Кралското семејство Кралското семејство

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.