Отмени и префинети: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон
Почетна » Новости » Занимливости » Отмени и префинети: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон

Отмени и префинети: Меган Маркл и бремената војвотка Кетрин покрај принцовите во Лондон

Меган Маркл и војвотката Кетрин ги придружуваа принцовите Хари и Вилијам на церемонија во Лондон по повод одбележувањето на Денот на Комонвелтот.

Двата кралски парови зрачеа со елеганција и префинетост додека се упатуваа во Вестминистерската катедрала.

Меган блесна во бело палто од Аманда Вејкли и соодветна беретка, додека бремената војвотка се појави во тегет креација од луксузниот бренд Beulah London.

Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство Кралското семејство

На церемонијата присуствуваше и кралицата Елизабета II.

Кралското семејство Кралското семејство

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2369 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.