Оваа мајка на две ќерки ја доби титулата „Најубава Русинка“
Почетна » Новости » Занимливости » Оваа мајка на две ќерки ја доби титулата „Најубава Русинка“

Оваа мајка на две ќерки ја доби титулата „Најубава Русинка“

Пејачката Вера Брежнева беше прогласена за најубава жена во Русија од страна на машкото списание „Maxim“ Русија.

Вера Брежнева Вера Брежнева Вера Брежнева Вера Брежнева Вера Брежнева Вера Брежнева

34-годишната мајка на две ќерки, која на Instagram ја следат речиси 7 милиони обожаватели, ги остави зад себе пејачката Наталија Ионова и моделот Анастасија Квитко, сместувајќи се на првото место на листата.

Брежнева се прослави како дел од украинската група Nu Virgos, а подоцна започна своја соло кариера. Таа беше прогласена за најубава Русинка од страна на „Maxim“ и во 2007 и во 2012 година.

Вера Брежнева Вера Брежнева Вера Брежнева Вера Брежнева Вера Брежнева Вера Брежнева

Второто место на листата ѝ припадна на Наталија Ионова, позната под уметничкото име „Гликоза“. 30-годишната пејачка исто така е мајка на две ќерки.

Наталија Ионова Наталија Ионова Наталија Ионова Наталија Ионова Наталија Ионова Наталија Ионова Наталија Ионова Наталија Ионова Наталија Ионова

Моделот Анастасија Квитко, која е нарекувана „руската Ким Кардашијан“ го доби третото место. 22-годишната девојка е ѕвезда на Instagram, каде ја следат 5,2 милиони лица.

Анастасија Квитко Анастасија Квитко Анастасија Квитко Анастасија Квитко Анастасија Квитко Анастасија Квитко

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.