Низ илустрации: Љубовната врска во првиот месец vs. Љубовната врска една година подоцна
Почетна » Новости » Занимливости » Низ илустрации: Љубовната врска во првиот месец vs. Љубовната врска една година подоцна

Низ илустрации: Љубовната врска во првиот месец vs. Љубовната врска една година подоцна

Времето менува сè, па и љубовните врски.

На почетокот од романсата, и мажите и жените чувствуваат потреба да го импресионираат другиот, а страста е на максимално ниво... Но, една година подоцна, многу ситуации се поразлични, иако љубовта останува иста.

Погледнете ги забавните илустрации на Алена Софронова, во кои ќе се пронајдат сите двојки:

Апетитот се менува

Илустрации

Подготовките за љубовен состанок не одземаат толку многу време

Илустрации

Многу е полесно да го изненадиш партнерот

Илустрации

Знаете во која положба ви е најудобно да спиете

Илустрации

Желбата за физичка интимност се менува

Илустрации

Се менуваат и кулинарските вештини

Илустрации

Таа не мора повеќе да се преправа дека е слаба и беспомошна

Илустрации

Не мора да ги криете вашите вистински чувства

Илустрации

Ниту да бидете срамежливи

Илустрации

Можете да бидете токму онакви какви што сте

Илустрации

Промените ги правите заедно

Илустрации

Само едно нешто никогаш не се менува - ЉУБОВТА

Илустрации

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4770 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?