„Најубавото девојче на светот“ порасна: Вака изгледа Кристина Пименова денес
Почетна » Новости » Занимливости » „Најубавото девојче на светот“ порасна: Вака изгледа Кристина Пименова денес

„Најубавото девојче на светот“ порасна: Вака изгледа Кристина Пименова денес

Се сеќавате на Кристина Пименова, малата Русинка која го освои светот со своето ангелско лице и беше нарекувана „најубаво девојче на светот“?

Кристина Пименова Кристина Пименова

Кога започна да работи како модел и го привлече светското внимание, таа имаше само 3 години, а сега е на прагот на тинејџерството и не престанува да ниже модни ангажмани.

12-годишната синоока Русинка неретко е дел од модните кампањи за младешките колекции на брендови како Ralph Lauren, Levis и Guess.

Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова Кристина Пименова

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4922 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.