Најпопуларни имиња за бебиња во Македонија во 2015 година
Почетна » Новости » Занимливости » Најпопуларни имиња за бебиња во Македонија во 2015 година

Најпопуларни имиња за бебиња во Македонија во 2015 година

Ве интересира кои имиња се во тренд во Македонија?

Јана застана на врвот на најпопуларните имиња за девојчиња, додека пак Марко води во категоријата за имиња за момчиња.

Бебе

Минатата година најмногу родители ги крстиле своите малечки со некое од следниве имиња:

Женски Машки
1. Јана Марко
2. Јована Дамјан
3. Сара Михаил
4. Марија Андреј
5. Мила Петар
6. Софија Давид
7. Ана Стефан
8. Анастасија Ајан
9. Елиф Јован
10. Михаела Матеј

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2692 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?