Најпопуларни бебешки имиња во САД за 2013
Почетна » Новости » Занимливости » Најпопуларни бебешки имиња во САД за 2013

Најпопуларни бебешки имиња во САД за 2013

Софија четврта година по ред е најпопуларно женско име за бебиња во САД, додека Џексон за првпат оваа година е најпопуларно име на новородените момчиња.

Популарниот сајт за родители BabyCenter секоја година објавува листа на најпопуларни бебешки имиња. Оваа година листата е создадена врз основа на имињата на 555.000 бебиња чии родители се регистрирале на сајтот годинава.

Бебе
Женски Машки
1. Софија (Sophia) Џексон (Jackson)
2. Ема (Emma) Ејден (Aiden)
3. Оливија (Olivia) Лијам (Liam)
4. Изабела (Isabella) Лукас (Lucas)
5. Миа (Mia) Ноа (Noah)
6. Ава (Ava) Мејсон (Mason)
7. Лили (Lily) Џејден (Jayden)
8. Зои (Zoe) Итан (Ethan)
9. Емили (Emily) Џејкоб (Jacob)
10. Клои (Chloe) Џек (Jack)
11. Лејла (Layla) Кејден (Caden)
12. Медисон (Madison) Логан (Logan)
13. Меделин (Madelyn) Бенџамин (Benjamin)
14. Абигејл (Abigail) Мајкл (Michael)
15. Обри (Aubrey) Кејлеб (Caleb)
16. Шарлот (Charlotte) Рајан (Ryan)
17. Амелија (Amelia) Александар (Alexander)
18. Ела (Ella) Елајџа (Elijah)
19. Кејли (Kaylee) Џејмс (James)
20. Ејвери (Avery) Вилијам (William)
21. Алија (Aaliyah) Оливер (Oliver)
22. Хејли (Hailey) Конор (Connor)
23. Хана (Hannah) Метју (Matthew)
24. Адисон (Addison) Даниел (Daniel)
25. Рајли (Riley) Лук (Luke)
26. Харпер (Harper) Брејден (Brayden)
27. Ариа (Aria) Џејс (Jayce)
28. Аријана (Arianna) Хенри (Henry)
29. Мекензи (Mackenzie) Картер (Carter)
30. Лајла (Lila) Дилан (Dylan)
31. Евелин (Evelyn) Габриел (Gabriel)
32. Адалин (Adalyn) Џошуа (Joshua)
33. Грејс (Grace) Николас (Nicholas)
34. Бруклин (Brooklyn) Ајсак (Isaac)
35. Ели (Ellie) Овен (Owen)
36. Ана (Anna) Нејтан (Nathan)
37. Кејтлин (Kaitlyn) Грејсон (Grayson)
38. Изабел (Isabelle) Ели (Eli)
39. Софи (Sophie) Лендон (Landon)
40. Скарлет (Scarlett) Ендрју (Andrew)
41. Натали (Natalie) Макс (Max)
42. Леа (Leah) Самуел (Samuel)
43. Сара (Sarah) Гевин (Gavin)
44. Нора (Nora) Вајат (Wyatt)
45. Мила (Mila) Кристијан (Christian)
46. Елизабет (Elizabeth) Хантер (Hunter)
47. Лилиен (Lillian) Камерон (Cameron)
48. Кајли (Kylie) Еван (Evan)
49. Одри (Audrey) Чарли (Charlie)
50. Луси (Lucy) Дејвид (David)

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2692 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?