Најпопуларни бебешки имиња во САД за 2012
Почетна » Новости » Занимливости » Најпопуларни бебешки имиња во САД за 2012

Најпопуларни бебешки имиња во САД за 2012

Сè повеќе родители им даваат на своите деца уникатни имиња. Пред една седмица светот го обиколи веста дека мајка ја крстила својата ќерка Хаштаг (Hashtag), најверојатно поради популарноста на Twitter. Славните парови се особено познати по изборот на несекојдневни имиња. Најнов пример за тоа е Ума Турман, која оваа година ја крсти својата ќеркичка со пет имиња: Росалинд Аруша Аркадина Алталуне Флоренс Турман-Бусон.

Бебе

Сепак, во САД листата на најпопуларни бебешки имиња речиси и да не е променета од минатата година и не вклучува чудни и откачени имиња. Листата е направена од популарниот сајт за родители „Baby Center“.

Женски Машки
1. Софија (Sophia) Ејден (Aiden)
2. Ема (Emma) Џексон (Jackson)
3. Оливија (Olivia) Итан (Ethan)
4. Изабела (Isabella) Лијам (Liam)
5. Ава (Ava) Мејсон (Mason)
6. Лили (Lily) Ноа (Noah)
7. Зои (Zoe) Лукас (Lucas)
8. Клои (Chloe) Џејкоб (Jacob)
9. Миа (Mia) Џејден (Jayden)
10. Медисон (Madison) Џек (Jack)
11. Емили (Emily) Логан (Logan)
12. Ела (Ella) Рајан (Ryan)
13. Меделин (Madelyn) Кејлеб (Caleb)
14. Абигејл (Abigail) Бенџамин (Benjamin)
15. Обри (Aubrey) Вилијам (William)
16. Адисон (Addison) Мајкл (Michael)
17. Ејвери (Avery) Александар (Alexander)
18. Лејла (Layla) Елајџа (Elijah)
19. Хејли (Hailey) Метју (Matthew)
20. Амелија (Amelia) Дилан (Dylan)
21. Хана (Hannah) Џејмс (James)
22. Шарлот (Charlotte) Овен (Owen)
23. Кејтлин (Kaitlyn) Конор (Connor)
24. Харпер (Harper) Брејден (Brayden)
25. Кејли (Kaylee) Картер (Carter)
26. Софи (Sophie) Лендон (Landon)
27. Мекензи (Mackenzie) Џошуа (Joshua)
28. Пејтон (Peyton) Лук (Luke)
29. Рајли (Riley) Даниел (Daniel)
30. Грејс (Grace) Габриел (Gabriel)
31. Бруклин (Brooklyn) Николас (Nicholas)
32. Сара (Sarah) Нејтан (Nathan)
33. Алија (Aaliyah) Оливер (Oliver)
34. Ана (Anna) Хенри (Henry)
35. Аријана (Arianna) Ендру (Andrew)
36. Ели (Ellie) Гевин (Gavin)
37. Натали (Natalie) Камерон (Cameron)
38. Изабел (Isabelle) Ели (Eli)
39. Лилиен (Lillian) Макс (Max)
40. Евелин (Evelyn) Ајсак (Isaac)
41. Елизабет (Elizabeth) Еван (Evan)
42. Лајла (Lyla) Самуел (Samuel)
43. Луси (Lucy) Грејсон (Grayson)
44. Клер (Claire) Тајлер (Tyler)
45. Мекејла (Makayla) Закари (Zachary)
46. Кајли (Kylie) Вајат (Wyatt)
47. Одри (Audrey) Џозеф (Joseph)
48. Маја (Maya) Чарли (Charlie)
49. Леа (Leah) Хантер (Hunter)
50. Габриела (Gabriella) Дејвид (David)

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2691 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?