Најпопуларните имиња за бебиња во Македонија во 2016 година
Почетна » Новости » Занимливости » Најпопуларните имиња за бебиња во Македонија во 2016 година

Најпопуларните имиња за бебиња во Македонија во 2016 година

Веќе неколку години со ред името Јана ја зазема челната позиција на листата со најпопуларни имиња на девојчиња во Македонија, додека на врвот во категоријата на најчести машки имиња за изминатата година застана Давид.

Бебиња

Еве со кои имиња најмногу родители ги крстиле своите малечки во 2016 година:

Женски Машки
1. Јана Давид
2. Сара Дамјан
3. Јована Петар
4. Софија Марко
5. Марија Андреј
6. Ана Михаил
7. Мила Лука
8. Елиф Стефан
9. Ева Јован
10. Дарија Матеј

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2692 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?