Најдобрите за 2017: Зачудувачки фотографии од подводниот свет
Почетна » Новости » Занимливости » Најдобрите за 2017: Зачудувачки фотографии од подводниот свет

Најдобрите за 2017: Зачудувачки фотографии од подводниот свет

Пред неколку дена беа објавени победниците од овогодишниот избор на најдобар подводен фотограф.

Габриел Баратју од Франција победи кандидати од 67 различни земји со својата фотографија „Dancing Octopus“ и ја доби наградата Најдобар подводен фотограф за 2017 година. Победнички фотографии беа избрани и во седум други категории, меѓу кои Најдобар британски подводен фотограф, Широк агол, Макро категорија и сл.

Фотографиите од подводниот свет ни даваат можност да „нурнеме“ во најдлабоките води и да видиме што се крие таму. Погледнете ги:

Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф Натпревар за најдобар подводен фотограф

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6913 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.