Насмевки, емоции, болка! Најдобрите фотографии од породувања за 2018
Почетна » Новости » Занимливости » Насмевки, емоции, болка! Најдобрите фотографии од породувања за 2018

Насмевки, емоции, болка! Најдобрите фотографии од породувања за 2018

Меѓународната асоцијација на професионални фотографи за породувања ги објави победничките фотографии од овогодишниот натпревар. Секоја од нив на оригинален начин ја прикажува магијата на раѓањето нов живот и емоциите на новите родители и блиските.

Победниците се избираат според емотивноста, композицијата и техничките детали, а право на учество имаат фотографиите направени во претходната календарска година.

Победничката фотографија

Породувања„Нашето бебе-виножито конечно пристигна!“

Победничката фотографија од минатата година

Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања Породувања

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4763 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?