Моќни фотографии ја покажуваат бескрајната љубов на татковците кон децата
Почетна » Новости » Занимливости » Моќни фотографии ја покажуваат бескрајната љубов на татковците кон децата

Моќни фотографии ја покажуваат бескрајната љубов на татковците кон децата

Татковците имаат еднакво важна улога во животот на нивните малечки како и мајките, но честопати таа улога се потценува.

Во чест на Денот на таткото, кој вчера се славеше во САД, Bored Panda состави компилација од најмоќните фотографии од Instagram профилот „Don’t Forget Dads“ за да потсети колку љубов кријат татковците во себе кон своите деца.

Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко Татко

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.