Ммм... Французин создава вкусна уметност од чоколадо
Почетна » Новости » Занимливости » Ммм... Французин создава вкусна уметност од чоколадо

Ммм... Французин создава вкусна уметност од чоколадо

Ќе се одушевите од слатките дела на овој француски готвач.

Амари Гишон создава неверојатно прецизна уметност од чоколадо, а со своите вкусни креации, секојдневно мами нови обожаватели не само на Instagram, туку и во реалноста. Познатиот Французин започнал да работи на 14-годишна возраст најпрво во својата татковина, а потоа и во Лас Вегас.

Прошетајте низ Instagram фотографиите на Гишон, од кои несомнено ќе ви се пријаде чоколадо:

Амари Гишон Амари Гишон

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

Амари Гишон Амари Гишон

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

Амари Гишон Амари Гишон Амари Гишон
Амари Гишон Амари Гишон Амари Гишон Амари Гишон
Амари Гишон Амари Гишон Амари Гишон Амари Гишон

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

Видеа

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

A post shared by Amaury Guichon (@amauryguichon) on

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.