Мајка од Србија ги декорира оброците на забавен начин за да го поттикне синчето да се храни здраво
Почетна » Новости » Занимливости » Мајка од Србија ги декорира оброците на забавен начин за да го поттикне синчето да се храни здраво

Мајка од Србија ги декорира оброците на забавен начин за да го поттикне синчето да се храни здраво

Голем предизвик за секој родител е да ги натера своите малечки да јадат здрава храна. Мајка од Србија ја искористи креативноста и своите вешти раце за да го поттикне своето синче да се храни здраво.

Душица Стаменковиќ на забавен начин ги декорира оброците на малиот Игњат, кој чиниите ги празни со голема сласт.

Вини Пу, Шиљо, Црвенкапа и Сунѓерот Боб се дел од цртаните ликови кои креативната мајка ги вклучува во забавните порции, а во описот на секоја фотографија таа го споделува рецептот.

Инспирирајте се од Душица за следниот оброк на вашите најмили:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8788 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.