Мајка која се породи пред два месеци и тренира дома со децата гордо го покажува своето тело
Почетна » Новости » Занимливости » Мајка која се породи пред два месеци и тренира дома со децата гордо го покажува своето тело

Мајка која се породи пред два месеци и тренира дома со децата гордо го покажува своето тело

Мајка од Унгарија забрзано привлекува фанови со своите фотографии и видеа на кои покажува како се трансформираше нејзиното тело во бременоста и по породувањето.

Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и два месеци по породувањето Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и два месеци по породувањето

Јуца Чикос е мајка на две близначки и 2-месечно девојче, но судејќи по нејзиниот изглед невозможно е да се каже дека има поминато низ две бремености и дека има родено бебе пред само 8 недели.

Целта на Јуца е да покаже дека домашните тренинзи со децата се сосема возможни и да ги инспирира мајките да вежбаат, покажувајќи им вежби за кои не е потребна специјална опрема. Во нејзините видеа речиси секогаш се вклучени и малите близначки.

Во текот на втората бременост, Чикос ја покачила својата тежина за 14,5 килограми, но 4 недели по породувањето таа успеала да ослаби дури 10 килограми. Погледнете ја нејзината трансформација 2 месеци по породувањето:

Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и два месеци по породувањето Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и 6 недели по породувањето Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и 6 недели по породувањето Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и 4 недели по породувањето Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и 2 недели по породувањето Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и 2 недели по породувањето Јуца Чикос Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и 1 недела по породувањето Јуца Чикос Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста и 4 дена по породувањето Јуца ЧикосЈуца во последната недела од бременоста Јуца ЧикосЈуца во 6-тата, 20-тата и 38-мата недела од бременоста

Видеа

A post shared by Juca Csíkos (@active_mum_life) on

A post shared by Juca Csíkos (@active_mum_life) on

A post shared by Juca Csíkos (@active_mum_life) on

Заслужна за добриот изглед на Јуца е и физичката активност во текот на бременоста.

Јуца ЧикосЈуца пред својата втора бременост Јуца Чикос Јуца Чикос

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.