Магични фотографии од девојки во впечатливи фустани на познати локации низ светот
Почетна » Новости » Занимливости » Магични фотографии од девојки во впечатливи фустани на познати локации низ светот

Магични фотографии од девојки во впечатливи фустани на познати локации низ светот

Кристина Макеева од Москва е талентирана фотографка која умешно ја комбинира својата страст за патување и вештините за создавање на импресивни фотографии.

Креативната Русинка патува низ светот и фотографира девојки облечени во впечатливи фустани, идеално вклопени во позадината, која најчесто е светски позната локација.

„Девојка во фустан веројатно е еден од најубавите феномени во светот. Девојка во фустан на позадина од неверојатен пејзаж може да ги доведе до екстаза луѓето кое се чувствителни на контемплација“ – вели 29-годишната фотографка.

Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии Магични фотографии

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8796 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.