Лисца го восхити Париз
Почетна » Новости » Занимливости » Лисца го восхити Париз

Лисца го восхити Париз

Како и секоја година кон крајот на јануари најголемиот моден саем Salon International de la Lingerie во Париз ги покани најуспешните понудувачи и главни познавачи на долната облека. Меѓу повеќе од 360 брендови кои ги претставија колекциите за есен/зима 2018 година беше и Lisca.

Како најдобри трендовски модели се издвоија проѕирниот триаголен градник, килотите со висок струк и проѕирното боди - женствени ноистовремено и заводливи модели.

Креациите на Lisca беа забележани на модната ревија „Nightlights“, на која се претставија сите најпознати брендови, а Lisca се истакна со луксузните и сензуални модели од линијата Selection.

Lisca Lisca

Посебен успех е изборот на Lisca во модното списание »The Selection«, во која организаторот на најголемиот моден настан во светот на долната облека ги издвои главните трендови за претстојната сезона - помеѓу останатите модели избрано е и проѕирното боди од колекцијата Lisca Selection.

Lisca

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4923 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.