Лазаров, Стоилов, Манасков... Оваа сабота е ден за фотографии, автограми и дружба со македонските ракометари
Почетна » Новости » Занимливости » Лазаров, Стоилов, Манасков... Оваа сабота е ден за фотографии, автограми и дружба со македонските ракометари

Лазаров, Стоилов, Манасков... Оваа сабота е ден за фотографии, автограми и дружба со македонските ракометари

Ребека накит, новиот партнер на македонскиот ракомет, ги поканува љубителите на убаво парче накит и фановите на ракометот на заедничко дружење!

Утре, од 14.30 до 16.00 часот, во продажниот салон на Rebecca Macedonia во ТЦ Рамстор Скопје, ќе гостуваат нашите ракометни ведети: Кире Лазаров, Столе Стоилов, Дејан Манасков, Борко Ристовски, Филип Талески, Филип Кузмановски...

Ребека и РФМ

Посетителите ќе имаат можност да се запознааат, фотографираат и/или да добијат автограми од нашите ракометари, како и да дознаат повеќе за нивните модни вкусови: Дали преферираат трендовски и впечатливи или елегантни и минималистички парчиња кај дамите? Каков им е стилот вон ракометниот терен?

Повеќе информации за настанот можете да најдете на профилите на Ребека Македонија на социјалните мрежи: Instagram rebecca_macedonia и Facebook Rebecca Macedonia.

Ве покануваме да уживате во спој на модата и спортот, италијанскиот шарм и македонската упорност и заеднички да им посакаме на нашите херои уште една нова победа в недела!!!

Ребека и РФМ

Имено, по тешко извојуваната победа во Рејкјавик пред два дена, македонските ракометари на 14 април уште еднаш ќе се обидат да го победат Исланд, овој пат на домашен терен.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4143 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?