Кристијано Роналдо со новата девојка и малиот син на примањето на наградата „Најдобар фудбалер“
Почетна » Новости » Занимливости » Кристијано Роналдо со новата девојка и малиот син на примањето на наградата „Најдобар фудбалер“

Кристијано Роналдо со новата девојка и малиот син на примањето на наградата „Најдобар фудбалер“

Кристијано Роналдо се закити со уште една посакувана награда. Популарниот Португалец е Најдобар фудбалер за 2016 година според ФИФА.

Во трката за престижниот трофеј, тој ги победи Лионел Меси и Антоан Гризман.

Ѕвездата на Реал Мадрид на свеченоста во Цирих присуствуваше заедно со 6-годишниот син и новата девојка Џорџина Родригез. Ова е прво официјално појавување на парот пред јавност.

Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо Кристијано Роналдо

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.