Кралска четворка: Принцовите Вилијам и Хари со војвотката Кетрин и Меган Маркл на форум во Лондон
Почетна » Новости » Занимливости » Кралска четворка: Принцовите Вилијам и Хари со војвотката Кетрин и Меган Маркл на форум во Лондон

Кралска четворка: Принцовите Вилијам и Хари со војвотката Кетрин и Меган Маркл на форум во Лондон

Во моментот се одржува првиот форум организиран од Британската кралска фондација на тема „Заедно да направиме разлика“.

На настанот во Лондон, претставниците на британското кралско семејство зборуваа за моменталните, како и идните проекти на кралската фондација, која беше создадена од младите принцови во 2011 година.

Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум

Војвотката Кетрин носеше син фустан од брендот Seraphine, додека креацијата на Меган доаѓа од ателјето на Џејсон Ву.

Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум

Вилијам и Кетрин го очекуваат третото дете. Свадбата на Хари и Меган е закажана за мај оваа година.

Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум Кралското семејство на форум

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9437 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.