Кралицата Ранија и Емине Ердоган, првата дама на Турција, на средба во Истанбул
Почетна » Новости » Занимливости » Кралицата Ранија и Емине Ердоган, првата дама на Турција, на средба во Истанбул

Кралицата Ранија и Емине Ердоган, првата дама на Турција, на средба во Истанбул

Кралицата Ранија и кралот Абдула II беа во работна посета на Турција.

Кралската двојка од Јордан беше пречекана од Реџеп Ердоган и неговата сопруга Емине.

На дипломатската средба во Истанбул, 48-годишната кралица носеше здолниште од Прада, свилена блуза од Ботега Венета и обувки од Џанвито Роси. 63-годишната турска прва дама беше облечена во бели панталони и палто во впечатлива црвена боја.

Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул

За претходната средба, Ранија избра еднобојна комбинација која ја надополни со чантичка од Диор.

Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул Кралот и кралицата на Јордан во Истанбул

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4762 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?