Кога се раѓа нов живот... Најдобрите фотографии од породувања за 2018
Почетна » Новости » Занимливости » Кога се раѓа нов живот... Најдобрите фотографии од породувања за 2018

Кога се раѓа нов живот... Најдобрите фотографии од породувања за 2018

Раѓањето на нов живот е магичен и неверојатен момент за сите, а особено за родителите кои конечно, по месеци поминати во исчекување, ќе можат да го прегрнат своето најмило. Сè поголем дел од нив одлучуваат да го овековечат тој момент ангажирајќи професионални фотографи.

Меѓународната асоцијација на професионални фотографи за породувања секоја година организира натпревар на кој учествуваат фотографи од целиот свет.

И оваа година жирито имаше тешка задача да избере победници од стотиците импресивни фотографии.

Еве ги најдобрите:

ПородувањеПобедничката фотографија за 2018 година ПородувањеПобедничката фотографија во категоријата „Раѓање“ ПородувањеПобедничката фотографија во категоријата „По породувањето“ Породување ПородувањеПобедничката фотографија во категоријата „Породување“ Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување Породување

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.