Килограмите се само бројка: Девојка преку фотографии покажува зошто треба да заборавите на вагата
Почетна » Новости » Занимливости » Килограмите се само бројка: Девојка преку фотографии покажува зошто треба да заборавите на вагата

Килограмите се само бројка: Девојка преку фотографии покажува зошто треба да заборавите на вагата

Instagram ѕвезда визуелно покажува зошто треба да заборавите на вагата. Преку фотографии за споредба, Ариел Манделсон укажува на фактот дека можете драстично да си го подобрите изгледот, а телесната тежина да ви остане непроменета.

Фотографиите се направени во период од две години, а и на двете таа има 57 килограми.

Ариел Ариел Ариел Ариел Ариел Ариел Ариел

Девојката од Лос Анџелес била зависничка од дрога и алкохол, но се ослободила од пороците во 2016 година. Денес, Ариел е вистинска инспирација за многу девојки кои копнеат да изгледаат фит.

Ариел

A post shared by Arielle (@theblondefiless) on

A post shared by Arielle (@theblondefiless) on

A post shared by Arielle (@theblondefiless) on

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4923 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.