Како да се изедначат несовршеностите на кожата и исполнат дури и најдлабоките брчки на лицето?
Почетна » Новости » Занимливости » Како да се изедначат несовршеностите на кожата и исполнат дури и најдлабоките брчки на лицето?

Како да се изедначат несовршеностите на кожата и исполнат дури и најдлабоките брчки на лицето?

Истражувањата покажуваат дека една од причините за неминовниот процес на стареењето на кожата е губењето на значајно количество на хијалуронската киселина која се смета за клучен причинител за појавување на длабоките бори. Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки на материјалот за полнење кој се наоѓа меѓу клетките на кожата (средината на врзивното ткиво), а намалувањето на оваа киселина значи губење на нејзиниот волумен. Токму ова е моментот кога се појавуваат борите.

Eucerin® колекцијата со Хијалуронска киселина е креирана токму да ги надополни овие недостатоци на кожата. Овозможува интензивна нега на кожата, полнејќи ги борите од внатре кон надвор, видливо ублажувајќи ги дури и најдлабоките бори.

Eucerin

Најнов производ од оваа колекција е Eucerin HYALURON-FILLER CC дневен крем против брчки, наменет за сите остроумни жени кои сакаат да ги намалат брчките и да имаат изедначен тен на кожата. Станува збор за прв и единствен подмладувачки CC крем на нашиот пазар со троен ефект на синтеза на хијалуронска киселина, клинички тестиран кој обезбедува брз, безбеден и долготраен природен изглед на кожата. Содржи уникатна високо ефикасна формула која комбинира хијалуронска киселина и сапонини (природен екстракт од никулците на соја) која ја стимулира сопствената синтеза на хијалуронска киселина во клетките на кожата, исполнувајќи ги и најдлабоките брчки од внатре и изедначувајќи го тенот.

Eucerin

ЦЦ кремите кои се дополнување на хијалурон филер линијата, ефикасно ја подмладуваат кожата и истовремено комплетно ги прекриваат нејзините несовршености. Хијалуронската киселина и сапонините кои ги има и во останатите производи од хијалурон филер линијата, ефикасно и брзо ги пополнуваат дури и подлабоките брчки, а обоените пигменти ја прекриваат нарушената пигментација и другите неправилности на кожата и ѝ даваат изедначен и свеж изглед. Кремите се достапни во две нијанси – светла која одговара за нега на многу светла кожа и потемна нијанса која одговара за нега на кожа каква што има поголем дел од населението кај нас во Македонија.

Eucerin

Во производите има и СПФ 15 и УВА-филтри кои го спречуваат предвременото фотостареење на кожата и појавата на брчки.

Додавката CC (Complexion Correction/Color Correction), претставува напредна и подобрена верзија на BB крем, лесна и брзоапсорбирачка крема која ги прекрива несовршеностите на кожата и дава мазен и изедначен тен/сјај, ја измазнува кожата, го намалува црвенилото и ги намалува порите. Овој медицински козметички производ може да се користи и како основа за шминка за жени кои преферираат природен тен.

Eucerin

Станува збор за навистина иновативен производ од колекцијата Еуцерин Hyaluron-Filler, која воедно е една од најпродаваните колекциите против стареење на кожата во Европа која содржи дневен крем за сува кожа, за комбинирана кожа, ноќен крем, крем за околу очи и концентрат.

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3477 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.