Италијанец на хумористичен начин ги пресоздава фотографиите на славните
Почетна » Новости » Занимливости » Италијанец на хумористичен начин ги пресоздава фотографиите на славните

Италијанец на хумористичен начин ги пресоздава фотографиите на славните

Блогер од Италија ја користи својата смисла за хумор за да ги пресоздава фотографиите на славните и е хит на Instagram.

Емануеле Ферари ги „копира“ стајлинзите на славните со помош на предмети и материјали од секојдневниот живот, исмејувајќи ја модата.

„Забележав како некои од парчињата облека во светот на модата се навистина апсурдни и во мојот ум започнав да ги пресоздавам со материјали кои ги имав дома. Затоа одлучив да создадам профил и да се однесувам лудо“ – изјавил тој.

„На интернет, иронијата честопати станува вирална“ – вели Емануеле и во неговиот случај тоа навистина е така. Досега него го следат повеќе од 1,3 милиони корисници на популарната социјална мрежа.

Ферари вели дека најголемата инспирација ја црпи од семејството Кардашијан и од блогерката Кијара Ферањи, но негови „мети“ се и ѕвезди како Ријана, Анџелина Џоли, Мајли Сајрус, Кристијано Роналдо и други.

Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари Емануеле Ферари

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7136 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.