Искрени илустрации покажуваат каков е животот на мајките со мали деца
Почетна » Новости » Занимливости » Искрени илустрации покажуваат каков е животот на мајките со мали деца

Искрени илустрации покажуваат каков е животот на мајките со мали деца

Непреспани ноќи, раскрвавени брадавици, миризливи пелени, хаотичен дом... да си мајка на мало дете воопшто не е лесно и на моменти е исцрпувачко.

Јаде Нордал од Норвешка создава илустрации со кои на искрен начин го доловува секојдневието со синчето Абел.

„Да имаш мали деца дома е најубавото и најмагичното искуство кое можеш да го доживееш. Но, како што тврдат повеќето баби и дедовци, таа идила може да исчезне за само неколку секунди“ – пишува артистката која живее во Осло.

„Колку луто и фрустрирачко може да биде послужувањето на млеко во погрешна чаша?“ – дополнува таа.

илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството

A post shared by ab.bel) on

A post shared by ab.bel) on

A post shared by b.bel) on

илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството илустрации за мајчинството

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2375 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.