Илустрации: Моден дизајнер ги рекреира фустаните на дизниевите принцези
Почетна » Новости » Занимливости » Илустрации: Моден дизајнер ги рекреира фустаните на дизниевите принцези

Илустрации: Моден дизајнер ги рекреира фустаните на дизниевите принцези

Бајковитите фустани на дизниевите принцези добија редизајн во модните илустрации на дизајнерот Мајкл Антони. Талентираниот Американец им дава нов изглед на препознатливите фустани на секоја од хероините од цртаните филмови и ги претвора во креации достојни за современите модни ревии.

Бела, Елза, Ариел, Јасмин и Пепелашка се дел од хероините кои го инспирираа Антони да ја создаде серијата илустрации насловена „Couture Disney Princesses“.

Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези

Погледнете и други модни илустрации на Мајкл инспирирани од ликови од филмовите:

Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези Илустрации - Дизни принцези

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 29%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.