Илустрации: Марфиеви закони кои им се добро познати на сите родители на мало дете
Почетна » Новости » Занимливости » Илустрации: Марфиеви закони кои им се добро познати на сите родители на мало дете

Илустрации: Марфиеви закони кои им се добро познати на сите родители на мало дете

Животот со мало дете е непредвидлив. Кога најмногу брзате, нему ќе му се кака. Кога ќе се пофалите пред други луѓе дека знае англиски зборови, тоа ќе ги заборави. Кога најмногу имате потреба од одмор, тоа нема да сака ни око да склопи.

Марфи можеби бил во право кога рекол дека „Сè што може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку“.

Во следниве ситуации ќе се пронајде секој родител на мало дете:

Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони Марфиеви закони

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.