Илустрации во кои ќе се пронајдете: Животот пред и по 30-тата година
Почетна » Новости » Занимливости » Илустрации во кои ќе се пронајдете: Животот пред и по 30-тата година

Илустрации во кои ќе се пронајдете: Животот пред и по 30-тата година

Животот на секоја личност се менува зависно од годините. Тимот на Bored Panda создаде илустрации во кои се прикажани разликите во животот и на мажите и на жените пред и по нивната 30-та година.

Кога си помлад, спремен си на предизвици, желен си за забава и сакаш да се дружиш и запознаваш нови пријатели, но по 30-тата година сето тоа се менува. Започнуваш да го цениш комфорот, избегнуваш небитни друштвени настани и стануваш посамоуверен во своето тело.

Погледнете ги цртежите кои ќе ви измамат насмевка:

Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4469 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.