Зимска волшебна бајка: Свадба како од сон
Почетна » Новости » Занимливости » Зимска волшебна бајка: Свадба како од сон

Зимска волшебна бајка: Свадба како од сон

Свадбата на блогерката Рита Дахдах беше како магична бајка со среќен крај. Популарната трендсетерка од Либан и нејзиниот избраник го прославија влегувањето во брачните води со спектакуларна свеченост.

Веселбата се одржа во огромна сала во која доминираше зимска белина, разбивана со златни елементи.

Невестата носеше прекрасна венчаница со огромна наметка со 3D цветови од модната куќа Jean Louis Sabaji.

Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба Свадба

По свадбата, младенците заминаа на меден месец на Малдиви.

Свадба Свадба Свадба Свадба

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3635 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.