Здрави дечиња позираат со фотографии од моментите кога се бореле за живот откако биле родени предвреме
Почетна » Новости » Занимливости » Здрави дечиња позираат со фотографии од моментите кога се бореле за живот откако биле родени предвреме

Здрави дечиња позираат со фотографии од моментите кога се бореле за живот откако биле родени предвреме

Некои личности уште при доаѓањето на овој свет започнале да ја водат најтешката битка – борбата за ЖИВОТ. Предвреме родените бебиња инспирираат со својата храброст и силна желба за живот.

Календар ги слави овие мали херои и ги става во фокусот на неодолива фотосесија, во која деца облечени во слатка облека позираат покрај слики направени по нивното раѓање, во моментите кога сè уште биле на интензивна нега и не се знаело каква ќе биде нивната судбина.

Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца

Овој календар им се подарува на мајки кои се породиле предвреме и сè уште се на болница со нивните чеда кои се борат за живот. Целта е фотографиите и приказните да им дадат надеж и утеха.

Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца Предвреме родени деца

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3636 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.