Забавни илустрации: Љубовта и врските пред и по 30-тата година
Почетна » Новости » Занимливости » Забавни илустрации: Љубовта и врските пред и по 30-тата година

Забавни илустрации: Љубовта и врските пред и по 30-тата година

Како што созреваме, нашите вкусови и ставови еволуираат. Талентираната Астхик Ракимова визуелно прикажа некои од промените кои настапуваат во љубовните односи по 30-тата година од животот.

Интересните илустрации доловуваат како влијаат врз љубовта изградената самодоверба и независностa кои ги стекнуваме со годините.

Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации Илустрации

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.