Забавна дилема за која се зборува низ целиот свет: Што слушате „Јени“ или „Лорел“?
Почетна » Новости » Занимливости » Забавна дилема за која се зборува низ целиот свет: Што слушате „Јени“ или „Лорел“?

Забавна дилема за која се зборува низ целиот свет: Што слушате „Јени“ или „Лорел“?

Аудио снимка ги подели интернет корисниците и со молскавична брзина стана вирален хит.

Додека едни слушаат дека во снимката се вели „Јени“ (Yanny), други се убедени дека гласот вели „Лорел“ (Laurel), а трети – ги слушаат и двете.

Во забавната дискусија се вклучија и повеќе славни личности меѓу кои Елен Деџенерис и Криси Тиген, кои велат дека слушаат „Лорел“.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.