Емотивна свадба: Родители се венчаа во болница за нивната ќеркичка со неизлечлив рак да присуствува на свадбата
Почетна » Новости » Занимливости » Емотивна свадба: Родители се венчаа во болница за нивната ќеркичка со неизлечлив рак да присуствува на свадбата

Емотивна свадба: Родители се венчаа во болница за нивната ќеркичка со неизлечлив рак да присуствува на свадбата

Мало девојче, кое води мачна битка со неизлечлив рак, доби исполнување на својата животна желба – да биде дел од свадбата на нејзините родители.

Имено, кога на родителите Џејкоб и Танија им било соопштено дека на 4-годишната Пејџ ѝ остануваат уште само неколку дена живот, тие знаеле дека сè што можат да направат е да го остварат нејзиниот сон.

Парот организирал мала свадбена прослава во болницата каде се лекувала нивната ќеркичка и ги поканил најблиските роднини и пријатели.

Свадбените фотографии несомнено ќе ве трогнат.

Емотивна свадба Емотивна свадба

На фотографиите е и малата сестра на Пејџ.

Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба

Пејџ живеела нормален и здрав живот сè до пред два месеци, кога започнала да чувствува силни главоболки и ѝ бил дијагностициран тумор на мозокот. „Врескаше додека си играше. Сега знаеме дека тоа беше од туморот“ – изјавила нејзината тетка.

Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба Емотивна свадба

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8788 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.