Експертка за Фотошоп покажува зошто не треба да им верувате на фотографиите на социјалните мрежи
Почетна » Новости » Занимливости » Експертка за Фотошоп покажува зошто не треба да им верувате на фотографиите на социјалните мрежи

Експертка за Фотошоп покажува зошто не треба да им верувате на фотографиите на социјалните мрежи

Експертка за Фотошоп објавува фотографии кои ги има фотошопирано за да покаже дека луѓето треба помалку да им веруваат на совршените нешта кои ги гледаат на социјалните мрежи.

Зошто? Затоа што најголем дел од нив се далеку од реалноста.

Корисничката на кинеската социјална мрежа „Weibo“, која е позната како kanahoooo, редовно споделува фотографии пред да ги обработи во Фотошоп и по направените корекции, а резултатите се зачудувачки. Откако ќе ги погледнете, ќе сфатите дека во реалноста ништо не е „совршено“ како што се претставува на интернет.

„Не верувајте во совршеното нешто што го гледате онлајн! Ако сакате да дознаете нешто за некого, сретнете се во вистинскиот живот“ – вели таа.

Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп Фотошоп

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.