Дама со стил: Иванка Трамп во четири елегантни модни комбинации
Почетна » Новости » Занимливости » Дама со стил: Иванка Трамп во четири елегантни модни комбинации

Дама со стил: Иванка Трамп во четири елегантни модни комбинации

Иванка Трамп негува елегантен и женствен стил. 35-годишната ќерка на Доналд Трамп деновиве беше фотографирана во четири нови модни изданија.

Шармантната „прва ќерка на САД“ заедно со сопругот и две од своите деца беа видени кога се упатуваа на забава пред породувањето на Лара Трамп, сопругата на нејзиниот брат. За прославата, Иванка избра фустанче со цветови.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Иванка беше гостинка во шоуто „Fox & Friends“, каде се појави во елегантно сино фустанче од Александар Меквин.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Додека го напушташе својот апартман во Њујорк носејќи куфер, Трамп беше фотографирана во црно-бел фустан со риги.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Иванка заедно со татко си отпатува во Висконсин, извршувајќи ја својата улога на негов советник. За патувањето, таа повторно избра црно-бел стајлинг.

Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп Иванка Трамп

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4768 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?