Далматинец со срце на носот привлекува обожаватели на Инстаграм
Почетна » Новости » Занимливости » Далматинец со срце на носот привлекува обожаватели на Инстаграм

Далматинец со срце на носот привлекува обожаватели на Инстаграм

Далматинец забрзано освојува срца со уникатната шара на лицето.

Слаткото куче Вајли, кое е родено со срце на носот, за кратко време привлече илјадници обожаватели на Инстаграм. Неговите сопственици велат дека каде и да се појават, целото внимание е насочено кон нивниот миленик. „Тој обожава да биде во центарот на вниманието. Сладок е и свесен е за тоа“ – вели сопствениот на Вајли, Смит.

Погледнете фотографии од преслаткото кученце:

Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли Вајли

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.