Грција, Хрватска, Италија… Невеста ја носеше својата венчаница во 33 држави каде патуваше со саканиот
Почетна » Новости » Занимливости » Грција, Хрватска, Италија… Невеста ја носеше својата венчаница во 33 држави каде патуваше со саканиот

Грција, Хрватска, Италија… Невеста ја носеше својата венчаница во 33 држави каде патуваше со саканиот

Ник и Зои Ауст несомнено имаа незаборавно патување низ светот. По свадбената церемонија, заљубените партнери одлучија да ги напуштат своите работи и да се впуштат во прекрасна авантура.

Во една година, тие отпатуваа во 33 различни држави, а среќната невеста ја носеше својата венчаница во секоја земја. Парот создаде свадбени фотографии на кои многумина би позавиделе.

Грција, Хрватска, Црна Гора, Италија, Франција, Индонезија, Египет, Индија... погледнете ги нивните фотографии кои ги објавуваат на заедничкиот профил на Instagram Marry Me In Travel.

Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel

„Инспирацијата зад 'Marry Me In Travel' всушност ни се јави на првиот состанок. Зборувавме за тоа да патуваме низ светот заедно еден ден. Животот е многу краток за само еднаш да го носиш невестинскиот фустан. И светот е многу голем за да останеш во твојот мал град целиот твој живот. Ние се надеваме дека кога луѓето ќе ги гледаат нашите слики, ќе се инспирираат за да истражуваат ново место, да пробуваат нови хобија и да го остават сонот кој отсекогаш го имале“ – изјавил парот.

Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel Marry Me In Travel

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4764 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?