Војвотката Кетрин и принцот Вилијам еден против друг во хуманитарната регата
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин и принцот Вилијам еден против друг во хуманитарната регата

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам еден против друг во хуманитарната регата

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам си ги одмерија силите во регата на островот Вајт.

Трката е со хуманитарен карактер, а преку неа, кралскиот пар се обидува да ја покрене свеста и да собере средства за 8 од организациите чија работа ја поддржува. Па така, секој брод кој ќе учествува всушност застапува една организација.

37-годишната Војвотка од Кембриџ пристигна на спортскиот настан во колоритна блуза со риги, тегет панталони и бели патики, но набрзо се пресоблече во поло маичка и кратки панталони.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот заедно со нивниот дедо Мајкл Мидлтон ја проследија трката.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5997 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?