Војвотката Кетрин во цветна креација ѝ ја претстави на кралицата Елизабета градината која ја креираше
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин во цветна креација ѝ ја претстави на кралицата Елизабета градината која ја креираше

Војвотката Кетрин во цветна креација ѝ ја претстави на кралицата Елизабета градината која ја креираше

Војвотката Кетрин ѝ посака топло добредојде на кралицата Елизабета II во градината „Враќање во природата“, презентирана во рамките на „Chelsea Flower Show“.

37-годишната војвотка од Кембриџ ѝ ја претстави на кралицата градината која таа ја кодизајнираше за да истакне колку е важна играта надвор за физичкото и менталното здравје на децата. Кетрин ја доби поддршката од принцот Вилијам.

Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам

За настанот, Кетрин избра цветна креација од Ердем.

Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам Кетрин, Елизабета II и Вилијам

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?