Војвотката Кетрин во темно зелена комбинација за Денот на Св. Патрик
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин во темно зелена комбинација за Денот на Св. Патрик

Војвотката Кетрин во темно зелена комбинација за Денот на Св. Патрик

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам денеска се вклучија во традиционалната парада на ирската гарда по повод Денот на Св. Патрик.

Во духот на празникот, 35-годишната припадничка на британското кралско семејство беше облечена во зелена боја. Отменото палто го носи потписот на Кетрин Вокер.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

За време на церемонијата Кетрин им врачи на војниците детелина, традиција започната уште во 1901 година.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Парот денес ќе ја започнe првата официјална посета на Франција.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.