Војвотката Кетрин во смарагдно-зелен фустан посети училиште во Лондон
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин во смарагдно-зелен фустан посети училиште во Лондон

Војвотката Кетрин во смарагдно-зелен фустан посети училиште во Лондон

Војвотката Кетрин посети основно училиште во Лондон во рамките на Неделата на менталното здравје на децата, продолжувајќи ја својата соработка со добротворната организација Place2Be.

37-годишната претставничка на британското кралско семејство избра смарагдно-зелен фустан од Eponine, кој го искомбинира со црни хулахопки и црни чизми од LK Bennett. Својот изглед, таа го надополни со обетки од Kiki McDonough и чантичка од Mulberry.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кејт се сретнa со ученици и учители кои учествуваат во различни активности во рамките на Неделата на менталното здравје на децата. Таа ќе присуствува и на две предавања и ќе разговара со родители за важноста на добрите навики пред спиење, за времето поминато пред екраните и за вежбањето и исхраната.

Темата на овогодишната Недела на менталното здравје на децата е „Здрави: Однатре и однадвор“ и се фокусира на поврзаноста меѓу физичкото и менталното здравје.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4768 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?