Војвотката Кетрин во смарагдно-зелен фустан посети училиште во Лондон
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин во смарагдно-зелен фустан посети училиште во Лондон

Војвотката Кетрин во смарагдно-зелен фустан посети училиште во Лондон

Војвотката Кетрин посети основно училиште во Лондон во рамките на Неделата на менталното здравје на децата, продолжувајќи ја својата соработка со добротворната организација Place2Be.

37-годишната претставничка на британското кралско семејство избра смарагдно-зелен фустан од Eponine, кој го искомбинира со црни хулахопки и црни чизми од LK Bennett. Својот изглед, таа го надополни со обетки од Kiki McDonough и чантичка од Mulberry.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кејт се сретнa со ученици и учители кои учествуваат во различни активности во рамките на Неделата на менталното здравје на децата. Таа ќе присуствува и на две предавања и ќе разговара со родители за важноста на добрите навики пред спиење, за времето поминато пред екраните и за вежбањето и исхраната.

Темата на овогодишната Недела на менталното здравје на децата е „Здрави: Однатре и однадвор“ и се фокусира на поврзаноста меѓу физичкото и менталното здравје.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.