Војвотката Кетрин во деловен стајлинг со принцот Вилијам во Кипар
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин во деловен стајлинг со принцот Вилијам во Кипар

Војвотката Кетрин во деловен стајлинг со принцот Вилијам во Кипар

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам моментално престојуваат во Кипар, каде се сретнаа со лица од Британското кралско воено воздухопловство (РАФ).

Кралската двојка беше фотографирана веднаш по слетувањето и додека разговараше со воените лица од базата.

36-годишната Војвотка се појави во деловно издание кое вклучуваше црни панталони и сако, чантичка и чевли во маслинесто-зелена боја.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам Војвотката Кетрин и принцот Вилијам

Анкета

Анкета
Каде ќе го прославите доаѓањето на 2019 година?
  • 5%
  • 54%
  • 4%
  • 15%
  • 1%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 559 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.