Војвотката Кетрин блесна во бело на крштевката на малиот принц Луи
Почетна » Новости » Занимливости » Војвотката Кетрин блесна во бело на крштевката на малиот принц Луи

Војвотката Кетрин блесна во бело на крштевката на малиот принц Луи

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам заедно со трите деца пристигнаа во кралската капела во палатата Сент Џејмс за крштевката на принцот Луи. Ова е првпат петчленото семејство да биде фотографирано заедно во јавност.

Крштевката на Луи

36-годишната Војвотка блескаше во бело додека го држеше заспаното синче. Креацијата е дело на Александар МекКвин додека модниот додаток за глава е со потпис на Џејн Тејлор. Вилијам чекореше заедно со 4-годишниот Џорџ и 3-годишната Шарлот.

Крштевката на Луи Крштевката на Луи

Малиот принц, кој доби шест кумови, беше крстен во истиот фустан во кој беа крстени и принцезата Шарлот и принцот Џорџ. Бежовата креација е рачно изработена реплика на традиционалниот фустан од деликатна тантела и бел сатен сошиен за најстарата ќерка на кралицата Викторија во 1841 година.

Крштевката на Луи Крштевката на Луи Крштевката на Луи Крштевката на Луи
Крштевката на Луи

По 40-минутна религиозна церемонија, гостите се поканети на чајанка на која ќе бидат послужени парчиња од свадбената торта на Кетрин и Вилијам од пред седум години.

Меѓу присутните се и принцот Хари со Меган Маркл, принцот Чарлс со Камила, Пипа Мидлтон, која е бремена со првото дете, Џејмс Мидлтон и родителите на Кетрин - Мајкл и Керол.

Крштевката на Луи

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8539 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.