Возбуда до солзи: Моментот кога идентични близначки разделени по раѓање се среќаваат повторно
Почетна » Новости » Занимливости » Возбуда до солзи: Моментот кога идентични близначки разделени по раѓање се среќаваат повторно

Возбуда до солзи: Моментот кога идентични близначки разделени по раѓање се среќаваат повторно

Идентични близначки, кои биле разделени по раѓањето, имаа среќа повторно да се сретнат.

Одри и Грејси биле посвоени од кинески сиропиталишта и живееле во две семејства во Америка, но до неодамна не знаеле една за друга. Нивната средба нема да ве остави рамнодушни.

Разбирливо, 10-годишните девојчиња не можеа да ги задржат солзите и изјавија дека се возбудени и среќни.

Џенифер Доринг, мајката на Одри, го истражувала минатото на посвоената ќерка и наишла на фотографија од жена која претходно ги имала згрижено близначките. На фотографијата биле прикажани двете девојчиња едно до друго, па така Џенифер дознала дека Одри има идентична роднина.

По кратко време, Џенифер успеала да стапи во контакт со семејството кое ја посвоило Грејси и направиле ДНК тест кој покажал дека девојчињата се близначки.

Близначки Близначки

По посвојувањето, и двете девојчиња преживеале операции поради проблеми со срцето.

Кога Одри дознала дека има сестра, била многу изненадена: „Мислев дека родителите се шегуваат со мене“ – рекла таа.

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.